Kaip paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną kolektyve?

10/6/2021

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga, kuri kasmet minima Spalio 10-ąją, nuoširdžiai dėkojame savo klientams ir bendražygiams už tai, kad jie žvelgia į savo kolegas kaip į nedalomą fizinės ir psichinės sveikatos vienovę. Ačiū, jog rūpinatės savo kolektyvo psichikos sveikata ir nuolat mokotės naujų būdų, kaip tai padaryti, o kurdami sveikesnę darbo aplinką, dalijatės savo rūpesčiais ir siekiais su sveikatadarbe.lt kolektyvu.

Kadangi šiandien Lietuvoje paslaugų, skirtų psichikos sveikatai stiprinti, prieinamumas vis dar nėra pakankamas, darboviečių pasiryžimas rūpintis kolektyvo psichikos sveikata tampa ypač reikšmingu indėliu į sveikesnę visuomenę. Juk sveikas, laimingas ir reikiamų žinių turintis darbuotojas, grįžęs namo, visu šiuo turtu pasidalija su savo artimaisiais.

Primename, kad PSO teigia, jog sveikatą darbe lemia saugios ir sveikos darbo vietos užtikrinimas, psichosocialinės darbo aplinkos rizikos veiksnių valdymas, darbuotojų asmeninių sveikatos išteklių stiprinimas, organizacijos bendruomeniškumas ir puiki organizacinė kultūra.

Paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną Jūsų kolektyve gali būti labai vertinga ir paprasta: suorganizuokite kino filmų peržiūrą (neprivalote rinktis tik iš itin rimtų kino filmų!); įkurkite psichologinės literatūros bibliotekėlę ir apsimainykite aktualiomis knygomis; į diskusiją kolektyvui rūpimais klausimais pasikvieskite psichikos sveikatos specialistą arba tiesiog paskatinkite kolektyvą atviriau vienas kito paklausti, kaip šiandien jaučiatės ir rasti daugiau laiko šiems atsakymams išgirsti.
Nuotrauka iš unsplash.com