Nauja mokymų programa. Ergonominių rizikos veiksnių vertinimas

2/10/2023

 • Šių metų kovo 7 d. startuoja nauja sveikatadarbe.lt mokymų programa „Ergonomikos profesinių rizikos veiksnių vertinimas”, skirta visiems, norintiems išmokti vertinti ergonomonę riziką darbo vietose.

 • Mokymai yra naudingi vidiniams ir išoriniams (samdomiems) specialistams.

 • Mokymų baigimo pažymėjimas suteikia teisę atlikti ergonominių profesinės rizikos veiksnių vertinimą.

 • Trys popietės ir praktinis savarankiškas darbas padės įgyti žinių neatsitraukiant nuo kasdienio darbo pulso.

  Ergonominiai veiksniai darbo aplinkoje vertinami siekiant išvengti darbuotojų kaulų ir raumenų sistemos (toliau – KRS) sutrikimų, tiriant darbo pozas, darbo judesius, fizinį ir psichologinį darbo krūvį, taip pat kitas sąlygas, kurios daro įtaką žmogaus kūno raumenims ir sąnariams. Rizikos vertinimas ir prevencija yra kiekvieno įmonės vadovo atsakomybės dalis.

  „Atlikdama profilaktinius darbuotojų sveikatos patikrinimus labai dažnai susiduriu su tuo, jog darbdavys ar jo atstovas nežino, kaip užpildyti darbuotojo asmens medicininę knygelę, kokie rizikos veiksniai turėtų būti įrašyti. Tuomet visada klausiu, ar darbovietė yra atlikusi profesinės rizikos vertinimą? Tai yra pagrindinis dokumentas, nurodantis darbuotojų darbo sąlygas”- sako šių mokymų lektorė, darbo medicinos gydytoja Evelina Antanėlė.

  Mokymų lektorės:
  dr. Jelena Stanislavovienė, VU medicino fakulteto lektorė, dėstanti profesinę ir visuomenės sveikatą, kuruojantis darbo medicinos gydytojų rezidentūrą, turi darbo patirties Higienos instituto Darbo medicinos centre.
  Evelina Antanėlė, darbo medicinos gydytoja, profesinės sveikatos specialistė, atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus, vertina profesinę riziką, veda mokymus profesinės sveikatos temomis.
  Jūratė Upskutė-Šeporaitienė, taikomosios fizinės veiklos specialistė, Body Control pilates instruktorė, dėsto VU reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedroje.

PIRMOSIOS GRUPĖS DALYVIAMS TAIKOME IŠSKIRTINĘ 20 PROC. NUOLAIDĄ!