Unikalūs pasitikėjimo komandoje tyrimai ir mokymai

10/20/2022

Pasitikėjimo komandoje tyrimai ir mokymai suteikia žmonėms ir kolektyvams atsakymus į niekad neužduotus, bet labai rūpimus klausimus. Jie atneša suvokimą, kad nuo šiol gali būti taip, kaip turi būti. Nes jie išgaudo ore tvyrojusias įtampas ir įveda nematomą tvarką. Nes pasitikėjimas – tai mūsų pamatai, vidinė pusiausvyra ir nedalomo likimo jausmas. Tai darna ir kelias į priekį. Tai didžiulė jėga ir atsipalaidavimas. Tai augimas, brandinimas, derlius ir psichologinio sotumo jausmas.

Pasitikėjimas priskiriamas sugebėjimo jausmams – vadinasi, jis priešingas bejėgiškumui ir padeda žmonėms bei organizacijoms išsitiesti visu savo psichologiniu ūgiu: ryžtingiau veikti, drąsiau atsiskleisti, greičiau tobulėti ir sparčiau atsigauti po nesėkmių. Tai kolektyvo darna ir bendro augimo kelionė. Deja, nepasitikėjimas – tai pamatinė komandos disfunkcija, su kuria ši kelionė yra neįmanoma. Todėl organizacijoms privalu nagrinėti pasitikėjimą būtent iš psichologinės perspektyvos.

Pasitikėjimo komandoje mokymus parengė ir veda psichologė Liepa T. Valandis ir sveikatos psichologė Sigita Vičaitė. Į šiuos mokymus integruota unikali partnerių iš JAV metodika, kurią lektorės vienintelės atstovauja Lietuvoje. Kiekvienas metodikos klausimas skatina komandas susimąstyti apie procesus ir reiškinius, kuriems įprastai žmonės neskiria daug sąmoningo dėmesio, nors šis fonas nuolat juos lydi per visą profesinę karjerą. Metodika ne tik nustato pasitikėjimo komandoje lygį, tačiau ir siūlo konkrečias intervencijas pasitikėjimui auginti. Į šiuos mokymus psichologės nuoširdžiai sudėjo savo asmenines, dalykines bei profesines patirtis.

Daugiau apie mokymus: Pasitikėjimo komandoje stiprinimo mokymai (sveikatadarbe.lt)