Ar gali būti mažiau, bet kokybiškų susirinkimų?
Sveikata darbe komanda drauge su savo mentoriumi, suomių mokslininku Timo Järvensivu parengė unikalų dialogu grįstų diskusijų grupių modelį, kurį sėkmingai taiko vedant grupes įmonėse arba apmoko kolektyvų narius, kaip savarankiškai taikyti šį metodą kasdieniame savo darbe. Tai unikali, Lietuvoje analogų neturinti mokymų programa.
Tiek virtualūs, tiek tikri susirinkimai bei susitikimai dažnoje darbovietėje jau tapo keiksmažodžiu: ar jų apskritai yra per daug, ar per mažai... gerų susitikimų? Dažnai kalbama ilgai, bet tarsi apie nieką ─ nuomonės neišklausomos arba nutylimos, susitarimai neįtikina arba yra lydimi abipusio nepasitenkinimo, o geriausi sprendimai taip ir lieka už šio susitikimo durų. Jei tokie susirinkimai kartojasi ir tampa organizacinės kultūros dalimi, darbuotojai, jausdami, kad gaišta savo brangų laiką, pradeda jų vengti ir neretai jaučia pyktį nekokybiškai susirinkimus vedantiems kolegoms. Tokioje aplinkoje nebeįmanoma produktyviai dirbti ir sunku patikėti savo atliekamo darbo prasme.
Tačiau kiekvienas darbe kartu praleistas laikas gali ir turi virsti tikru bendradarbiavimu ─ kitaip šis laikas išsvaistytas veltui. Psichologijos profesorius J. Peterson savo knygoje „12 Rules for Life: An Antidote to Chaos“ (liet. „12 taisyklių gyvenimui: priešnuodis chaosui“) kviečia galvoti, kad žmogus, kurio klausomės, gali žinoti tai, ko nežinome mes bei primena, kad tiek darbe, tiek asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime tik nuolatine tikslia ir aiškia kalba galima išvengti chaoso.
Net ir turint gerų ketinimų, dažnai pokalbis darbe tampa debatais, kur žmonės išdėsto savo požiūrį, bet nemoka išgirsti kito arba virsta paviršutiniškais pašnekesiais, kuriuose vertybiniai bei kiti bendro susitarimo trukdžiai nėra išdiskutuojami. Tačiau kokybiškų susitikimų metu pokalbiai iš tiesų gali virsti ir virsta dialogais. Nes dialogas ─ tai kolektyvinis mąstymas ir natūrali platesnio sprendimo priėmimo proceso dalis, kai norima būti tikrais, kad sprendimai yra priimti žinant svarbias aplinkybes ir pasiekus bendrą supratimą.
Daugiau apie mokymų programą rasite paspaudę šią nuorodą arba susisiekę asmeniškai.
Įsitikinkite dialogu grįstų grupių galia patys.
Kad geriausi sprendimai ir nauji veikimo būdai neliktų už Jūsų durų.
Kad būtų mažiau, bet iš tiesų kokybiškų susitikimų.